• Fascynująca lekcja elektroniki

•     Od września bieżącego roku uczniowie naszej szkoły mają możliwość korzystania na zajęciach ze sprzętów zakupionych w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.
            Klasa VI w czasie lekcji techniki poznawała tajniki elektroniki z wykorzystaniem zestawów konstrukcyjnych, dzięki którym uczniowie projektowali różnorodne układy, poznając poszczególne elementy elektroniczne oraz zasady ich funkcjonowania. W ten sposób  powstały między innymi projekty: rzutnik, dom kolorowych świateł, wentylator, kula dyskotekowa, światło i dźwięk, foto detektor podczerwieni oraz wiele innych.
            Doposażenie naszej placówki w tego typu pomoce pozwoli  uczniom  kształtować umiejętności praktyczne, rozwijać ich zainteresowania, pasje oraz wdrażać w ciekawy świat techniki, gdyż oprócz załączonych gotowych projektów, klocki gwarantują także rozwiązania autorskie, niecodzienne i twórcze.
                Pomoce zakupione w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” to atrakcyjny sposób na  nowoczesną edukację, realizowaną dzięki ciekawym, angażującym uczniów oraz sprzyjającym odkrywaniu ich talentów narzędziom.

• Próbna ewakuacja

• W trosce o bezpieczeństwo wychowanków i uczniów naszej placówki, przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją.  Ćwiczenia, w których wzięła udział cała społeczność szkolna, miały na celu uświadomienie, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia.  Akcja przebiegała sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw,  nadzorowała ją  OSP  z Medyni Łańcuckiej.

Dla przedszkolaków była to również okazja do rozmowy ze strażakami, poznanie ich pracy oraz wyposażenia wozu strażackiego.

• Sadzenie roślin miododajnych

• 12.09.2022 r. uczniowie klasy V uczestniczyli w lekcji zorganizowane w pasiekach
            pokazowych na Miodowym Szlaku Rowerowym utworzonym przez Stowarzyszenie
            Eurogalicja w ramach projektu współpracy pn.EKOLOGIA, REKREACJA, PROMOCJA,
            ZDROWIE.
            Z kolei 15.09.2022 r. uczniowie klasy IV wzięli aktywny udział w warsztatach sadzenia roślin
            miododajnych w Pogwizdowie.
            Uczestnicy mieli okazję poobserwować pszczoły przy pracy oraz dowiedzieć się czegoś na
            temat bartnictwa i znaczenia pszczół w przyrodzie i ekologicznym rolnictwie, kształtując przy
            okazji właściwe postawy proekologiczne i prozdrowotne.

• Bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci

• Fundacja Wspierania Rozwoju Dzieci Mały Wielki Krok zaprasza na bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne w kombinezonach Dunag 02. Oferta skierowana jest dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zajęcia odbywają się w Centrum Rehabilitacyjnym "Achilles" (Krasne 228a). Informacje i zapisy pod numerem telefonu 883 928 820.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Dzień 1 września rozpoczęliśmy od mszy św. w kościele parafialnym w Medyni Głogowskiej. Następnie cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Halina Golec przywitała wszystkich w nowym roku szkolnym. Odbyło się również pasowanie na uczniów dzieci z klasy I. Po którym uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

• Nowości w e-dzienniku

• Drodzy uczniowie i rodzice!

Nowy rok szkolny rozpoczynamy w e-dzienniku z nowym modułem Wiadomości. Znajdziecie go na Witrynie rodzica i ucznia oraz w aplikacji mobilnej Dzienniczek VULCAN. Nie trzeba nic robić, nowy moduł już na Was czeka.

Nowy rok to nowe otwarcie, więc skrzynka odbiorcza będzie pusta, a stare wiadomości znajdziecie w archiwum.

Więcej informacji o wiadomościach w aplikacji mobilnej znajdziecie tutaj: https://www.vulcan.edu.pl/strona/nowy-modul-wiadomosci-934

Życzymy Wam wielu sukcesów w nowym roku szkolnym!

Zespół VULCAN

• INFORMACJA

• Zapraszamy Rodziców wychowanków naszego przedszkola na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 25 sierpnia 2022r. o godz.17.00 na sali gimnastycznej zespołu szkół.

• 24 czerwca 2022r. - Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, które rozpoczęliśmy mszą św. w kościele parafialnym w Medyni Głogowskiej. Następnie społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej. Uczniowie klasy VIII przygotowali mały program artystyczny podsumowujący lata szkolne. Po czym odbyło się uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły, a także świadectw z wyróżnieniem dla uczniów klas IV - VII, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce w bieżącym roku szkolnym.

W dalszej kolejności dzieci udały się do klas z wychowawcami, gdzie pozostali otrzymali swoje świadectwa.

UDANYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI!

• METEO-Medynia - nasza strona o pogodzie!

• Przeglądasz rózne strony, bo chcesz wiedzieć jaka będzie pogada w Medyni?

Już nie musisz - tutaj jest wszystko!

- dane z naszej stacji meteo: temperatura, wiatr, ciśnienie, opad, natężenie światła,

- najlepsze prognozy dla gminy Czarna w jednym miejscu (IMC, Meteteoblue, IMiGW, AcuWeather i inne)

- gdzie jest burza?

- dane z meteo-radarów i zdjęcia satelitarne,

- prognoza wiatru,- natychmiastowy dostęp do kilkudziesięciu kamer online z regionu,

- ostrzeżenia meteo i hydro,- fascynujące zdjęcia i nagrania video zjawisk pogodowych nad gminą Czarna z ostatnich 3 lat,

- i wiele, wiele innych.

Zapraszamy!

• Dyżur wakacyjny w przedszkolu

• Szanowni Państwo

1.  Nasze przedszkole pracuje do 30.06.2022r., opłat za miesiąc czerwiec należy  dokonać do 4 lipca 2022r. (jeżeli wpłaty gotówkowe to w godz. 8.00-12.30).

2.   Uroczyste zakończenie przedszkola odbędzie się jutro,tj. piątek, ok. godz.12.00.

3. Dyżur wakacyjny nasz przedszkole pełni w terminie:1.08-26.08.2022r. ( dla dzieci zapisanych w marcu/kwietniu).

4.   Zajęcia adaptacyjne dla dzieci „nowych” zapisanych do naszego przedszkola na rok szkolny 2022/23, będą prowadzone w okresie: 29.08-31.08.2022r., w godz. 9.00-12.30.

• Medynia Łańcucka 105, 37-126 Medynia Głogowska