ESCAPE ROOM historyczny
Uczniowie klasy VII – Natan Witek oraz Sylwester Bojda reprezentowali naszą szkołę w wydarzeniu edukacyjnym: „Szkoła Kopernika. Nasza historia”, zainicjowanym przez uczniów Zespołu Szkół nr3 w Łańcucie.
Zaproszeni przedstawiciele szkół podstawowych (jako jury i testerzy), wzięli udział w konkursie na najlepszą grę wirtualną typu escape room, zaprojektowaną przez uczniów ZS nr3. Gry miały na celu wzbogacenie oraz utrwalenie wiedzy historycznej poprzez zabawę i współpracę. Połączenie wiedzy z nowoczesnymi technologiami było dla uczniów atrakcyjną formą samokształcenia.
Dzień życzliwości i pozdrowień
21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ideą tego święta jest uwrażliwienie na wzajemną życzliwość poprzez okazywanie pozytywnych gestów i emocji. To wspaniały monet do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa i pozdrowienia: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”, „miłego dnia”, a także jak ciepłą atmosferę wprowadza uśmiech na twarzy.
Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
20 listopada 1989 roku została uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencja o prawach dziecka. Nasza szkoła włączyła się aktywnie w obchody rocznicy tego wydarzenia.
Edukacja o prawach dziecka ma ogromne znaczenie! Prawa chronią dzieci oraz wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość Konwencji umożliwia dorosłym zrozumienie ich roli w zagwarantowaniu i respektowaniu praw dziecka. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi
niebezpieczeństwami.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy.W ramach tego dnia w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone prawom dziecka, w szkole dominowała kolor niebieski. Prawa dziecka zawarte w konwencji o prawach dziecka zostały wyeksponowane na ta
„Szczęśliwe dzieci, szczęśliwe dzieciństwo” – rozstrzygnięcie konkursu
Dzisiaj Pani Dyrektor wręczyła dyplomy oraz upominki uczniom biorącym udział w szkolnym konkursie plastycznym. I miejsce zdobyła Wiktoria Gąsior z kl. I oraz Milena Babiarz z kl. IV. Gratulujemy!
11
NIE dla PRZEMOCY, TAK dla POMOCY!
19 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci i jednocześnie finał ogólnopolskiej kampanii Dzieciństwo Bez Przemocy. Tego dnia łączyliśmy się z innymi szkołami, instytucjami i ludźmi dobrej woli, aby zaprotestować przeciwko krzywdzeniu dzieci. Kolor czerwony naszych ubrań był swoistym manifestem – NASZĄ NIEZGODĄ NA PRZEMOC!
Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania
8 listopada obchodzony jest na świecie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, a w Polsce jako Dzień Zdrowego Śniadania. Zainicjował je w 2007 r. ówczesny komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia Markos Kyprianou.
Mamy świadomość, że właściwe odżywianie jest receptą dla zdrowia i dlatego w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję edukacyjną pod hasłem: „Śniadanie Daje Moc!”. Jej głównym celem było zwrócenie uwagi uczniom, na to że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Z badań wynika, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną. Wychowawcy klas młodszych we współpracy z panią higienistką oraz nauczyciele różnych przedmiotów w klasach starszych, podjęli szereg działań mających na celu uświadomienie, jak właściwa dieta wpływa
#TeżByliśmy Młodzi - zajęcia edukacyjne w ramach kampanii BohaterOn x Młode Głowy
W październiku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej kampanii BohaterON-włącz historię x „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Zajęcia miały na celu wskazaniu podobieństw między uczestnikami Powstania Warszawskiego i młodymi, którzy dziś mierzą się ze swoją codziennością. Młodzież, starsza i młodsza, z wielkim zainteresowaniem wysłuchała splotu, w którym Powstańcy dawali im rady jak żyć, mimo trudności, które stają każdego dnia na swojej drodze, mówili co w życiu jest ważne. Były to słowa zrozumienia, otuchy i dodania sił w codziennych zmaganiach. Bez porównywania i oceniania. Z przesłaniem, że każde pokolenie mierzy się z wyzwaniami na miarę swoich czasów. W wypowiedziach Powstańców Warszawskich wybrzmiały słowa: TEŻ BYLIŚMY MŁODZI. TEŻ BYLIŚMY ZAKOCHANI. TEŻ BYLIŚMY PRZEJĘCI SZKOŁĄ.
„Umarłych wieczność dotąd trwa dokąd pamięcią im się płaci”
Na przełomie października i listopada uczniowie szkoły pamiętali o tych, którzy odeszli, o ludziach, którzy tworzyli historie naszej Małej Ojczyzny.
Młodzież z klasy VII i VIII, wraz z opiekunami, 30 października udała się na stary cmentarz parafialny w Medyni Głogowskiej. Była to wyjątkowa lekcja pamięci i szacunku. Uczniowie porządkowali to szczególne miejsce przed Dniem Wszystkich Świętych. Po pracy w skupieniu pomodlili się i zapalili znicze.
Symboliczne znicze zapłonęły również na mogiłach mieszkańców Medyni, którzy polegli w walce z hitlerowskim najeźdźcą w 1943 roku.
Takie działania mają na celu kształtowanie patriotycznych postaw i odpowiedniego
zachowania w miejscach pamięci.
Gminny konkurs profilaktyczno- wychowawczy
Zachęcamy do udziału w gminnym konkursie profilaktyczno-wychowawczym. Informacji i wsparcia merytorycznego udzielają pedagodzy.
Muzeum Zamek w Łańcucie oraz lekcja w kinie kl. IV - VIII
Nowa galeria Muzeum Zamek w Łańcucie oraz lekcja w kinie kl. IV - VIII została dodana do albumu fotograficznego
66
I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim dla AMELII JUREK z kl. III
Uczennica naszej szkoły Amelia Jurek zajęła I miejsce w gminnym konkursie recytatorskim dla uczniów klas I-III: „Pojedziemy w cudny kraj" poświęcony twórczości Marii Konopnickiej. Jej recytacja i interpretacja wiersza pt: „Sposób na laleczkę” zachwyciła zarówno jury, jak i publiczność. Gratulujemy!
Tajemniczy ogród w wykonaniu uczniów klasy 5
Literatura nie tylko uczy życia, przekazuje cenne wartości, dociera do uczuć i emocji czytelników, ale
również pobudza wyobraźnię. W świat wyobraźni przenieśli się uczniowie klasy 5, którzy na lekcjach
języka polskiego wykonali prace plastyczne ukazujące zmieniającą się przyrodę tajemniczego ogrodu
opisanego w powieści Frances Burnett. Efekty swojej pracy przedstawili w formie teatru kamishibai.
Finał akcji "Światełko Pamięci dla Łyczakowa"
22 października 2024 roku miał miejsce finał akcji "Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Przez cały dzień w siedzibie TVP3 Rzeszów przy al. Kopisto 6 trwała zbiórka białych i czerwonych zniczy, które teraz trafią na groby naszychrodaków za wschodnią granicą.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!!!
Konkurs plastyczny: „SZCZĘŚLIWE dzieci, SZCZĘŚLIWE dzieciństwo”
Pokaż jak wyglądasz, gdy jesteś szczęśliwy… w jakich sytuacjach czujesz się szczęśliwy… co lub kto wywołuje tę piękną emocję, jaką jest SZCZĘŚCIE…
Jesteśmy ciekawi waszych plastycznych interpretacji – pokażcie nam swoją radość z bycia szczęśliwym dzieckiem:)
Cele konkursu:
- popularyzacja rozwiązań służących bezpiecznemu i szczęśliwemu dzieciństwu,
Ogólnopolska Kampania Dzieciństwo bez Przemocy – nasza szkoła włącza się w działania!
W październiku 2024 roku wystartowała Ogólnopolska Kampania Dzieciństwo bez Przemocy, której celem jest przeciwdziałanie wszelkim formom krzywdzenia dzieci. Inicjatywa rozpoczęła się 8 października, a jej finał przypada na 19 listopada, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.
Światowy Dzień Mycia Rąk
RĘCE myj – zdrowo żyj!
Wydawałoby się, że mycie rąk to prosta czynność, jednak jej znaczenie dla zdrowia i życia jest ogromne. Niestety prowadzone badania dostarczają smutnych statystyk. Okazuje się, że każdego dnia na świecie, na skutek chorób spowodowanych brakiem dostępu do czystej wody i nieprzestrzeganiem podstawowych zasad higieny umiera wiele dzieci.
Program stymulowania uwagi i komunikacji wg. Giny Davies
W grupie Lisków już dwukrotnie odbyły się zajęcia oparte na Programie stymulowania
uwagi i komunikacji wg. Gina Davies prowadzone przez p. Agatkę – nauczyciela
współorganizującego zajęcia.
Program opracowany przez Ginę Davies - specjalistę logopedę, to zajęcia, których głównym
celem jest wykorzystanie silnie motywujących, wizualnych działań do rozwoju spontanicznej
komunikacji poprzez rozwój uwagi. Przeprowadzone w naszej grupie zajęcia, stanowią nie tylko
świetną zabawę dla naszych podopiecznych ale przede wszystkim są atrakcyjnym zaproszeniem do
zabawy, pomagając szczególnie dzieciom, które mają trudności z koncentracją uwagi.
Głównym celem oddziaływań programu Giny jest :
przyciągnięcie uwagi dziecka
poprawa wspólnego pola uwagi
rozwijanie wspólnej przyjemności z zajęć grupowych
zwiększenie uwagi w zajęciach prowadzonych przez dorosłych
zachęcanie do spontanicznej interakcj
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Galeria zdjęć
brak danych