• Warsztaty kulinarne

21 grudnia w ramach realizacji projektu współpracy Lokalnej Grupy Działania „Eurogalicja” odbyły się w naszej szkole warsztaty kulinarne, w których wzięło udział 21 uczniów z klasy II. Na początku dzieci zapoznały się z tradycją wypieku świątecznych pierników. Poznały tajniki powstawania piernikowego ciasta, rozpoznawały składniki potrzebne do wypieku. Następnie samodzielnie formowały i wałkowały ciasto oraz za pomocą różnorodnych foremek wycinały pierniczki, które potem zostały wypieczone. Po upieczeniu dzieci lukrowały je i ozdabiały według własnej inwencji twórczej. Efekty były zaskakujące: masa słodkiej zabawy, pozytywna energia, zapach przypraw korzennych i degustacja pierniczków. Akcja wspólnego pieczenia przyciągnęła zapachem wielu uczniów. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą fabrykę pierników. Wszędzie unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych – zarówno

• Podziękowanie

Pragniemy Wam podziękować za dar serca i ogromne zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu charytatywnego „DLA POLI” na terapię genową.

Zebraliśmy w przedszkolu i szkole kwotę: 8 325 zł, którą przekazaliśmy na konto zbiórki.

Za ofiarność i wsparcie Rodziców Poli serdecznie dziękujemy.

• Warsztaty dla rodziców

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka - to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu, w klasie „0” zagościła świąteczna atmosfera, zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe, na które zaprosiliśmy rodziców wraz z dziećmi.

• Ekogala 2022

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż w dniach 16-17 grudnia 2022 r. w Regionalnym Centrum Sportowo-Widowiskowym "Podpromie" im. Jana Strzelczyka, przy ul. Podpromie 10 w Rzeszowie odbędzie się XVI edycja EKOGALI – międzynarodowych targów produktów i żywności wysokiej jakości.

Podczas tego wydarzenia można będzie zapoznać się z ofertą polskich i zagranicznych producentów żywności i produktów wysokiej jakości do których zaliczają się przede wszystkim produkty ekologiczne posiadające certyfikat zgodności gwarantujący ekologiczne pochodzenie wystawianych produktów, ale także produkty wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz zioła i produkty ziołowe.

• KIERMASZ CHARYTATYWNY „ DLA POLI”

Od 8 do 22 grudnia bieżącego roku organizujemy w naszym przedszkolu i szkole świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz małej Poli, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni – SMA. Jest nadzieja na zatrzymanie tej choroby poprzez kosztowną terapię genową. Najdroższy lek świata, wykorzystywany przy terapii u dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni nie dla wszystkich jest refundowany. Niestety Pola nie kwalifikuje się do refundacji leku, z powodu przekroczonej wagi i wieku.

• Zespołu Pieśni i Tańca „RUDKI”

Dnia 2 grudnia 2022r., na specjalne zaproszenie do naszej szkoły przyjechali p. Kuba i p. Hania – tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „RUDKI”. Nasze zajęcia rozpoczęli od przedstawienia swoich, krótkich historii związanych z tańcem. Wyjaśnili dzieciom: „Co to są tańce narodowe?” oraz jakie mamy nasze tańce ludowe. Po krótkiej pogadance nastąpił pokaz dwóch tańców – „Mazura” i „Kujawiaka”, co spotkało się z dużym entuzjazmem naszej najmłodszej widowni. Wszyscy mogliśmy poznać strój łowicki oraz atrybuty – korale i sztuczne warkocze, które towarzyszą tancerkom ludowym. Na koniec występu do tańca zostały zaproszone wszystkie chętne dzieci. Wspólnie zatańczyły podstawowy krok „Krakowiaka” oraz zatańczyli „Poloneza”, co wywołało wiele uśmiechów na twarzach najmłodszych tancerzy.

• Dary dla DPS w Starej Wsi

oraz Szkolne Koło Caritas

składają serdeczne PODZIĘKOWANIA

dla wszystkich,

którzy darem swojego serca

wsparli tegoroczną Akcję Mikołajkową

na rzecz podopiecznych DPS w Starej Wsi.

„Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkiego ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać pomocną dłoń…”

• Konkurs "Na ludową nutę"

18 listopada 2022r. nasza uczennica klasy „0” – MICHALINA WITEK – reprezentowała nasze przedszkole w gminnym konkursie muzycznym pod nazwą „Na ludową nutę” zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Krzemienicy. W rywalizacji wzięły udział dzieci z przedszkoli z różnych grup wiekowych. Nasza podopieczna w przepięknym stroju ludowym, zaśpiewała i zatańczyła utwór „Lipka”, którym zachwyciła komisję konkursową, wyśpiewując I miejsce w konkursie, w swojej kategorii wiekowej. Michalinka odebrała dyplom oraz prezent za swój występ z rąk samego dyrektora Zespołu Szkół w Krzemienicy. Serdecznie gratulujemy Michalince i życzymy dalszych sukcesów. J

• Tydzień życzliwości

Czynimy starania, aby w kontaktach i relacjach z drugim człowiekiem, zagościła moda na życzliwość, uprzejmość oraz wzajemny szacunek. Doskonałą okazją do rozpowszechnienia tej idei stał się obchodzony 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

W dniach 21-25 listopada, samorząd szkolny przeprowadził kampanię na rzecz życzliwości – był to wyjątkowy tydzień pełen uśmiechów, miłych słów, pozytywnych emocji i wielu atrakcji.

• Spotkanie z rzeźbiarzem

Uczniowie klas I - VII spotkali się z lokalnym rzeźbiarzem ludowym. Poznali, jak wygląda codzienna praca, a jednocześnie pasja, jaką jest rzeźbiarstwo. Dowiedzieli się, jakie drewno najlepiej nadaje się do rzeźbienia, poznali poszczególne etapy powstawania rzeźby oraz narzędzia niezbędne w pracy rze
          • Warsztaty garncarskie

Uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z garncarzem. Poznali różne techniki rękodzieła garncarskiego, narzędzia niezbędne w pracy garncarza oraz proces „ożywiania gliny”. Wiele satysfakcji dał dzieciom udział w zajęciach praktycznych oraz możliwość samodzielnego formowania, modelowania i lepienia przeróżnych form przestrzennych z gliny.

Piątek 03.05.2024