• Darmowe badania 40+

• Darmowe badania 40+ które będą mieć miejsce w dniu 7 lutego 2023 r. w godz. od 6.30 do 11.00 w Ośrodku Kultury w Medyni Łańcuckiej. Badania będą wykonywane przez Centrum Medyczne MEDYK.

Zobacz plakat

• Poznajemy zawody

• W miesiącu grudniu uczniowie klas I-III w ramach akcji POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez Pana Marcina Kornalskiego. W trakcie ciekawej prezentacji dzieci poznały zawód elektronika. Podczas wspólnej zabawy zapoznały się z budową i działaniem oscyloskopu, mikrofonu oraz radia FM. Miały możliwość przeglądu układów elektronicznych z samolotu i samochodu. Uczniowie klas I-III serdecznie dziękują Panu Marcinowi za świetną zabawę, pouczające zajęcia i miło spędzony czas.

• Pierwsza pomoc - zajęcia w klasie 0

• Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.

9 stycznia 2023r. w klasie „0” odbyły się zajęcia w zakresie udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Poprowadził je dla nas strażak OSP z Medyni Łańcuckiej – p. Mateusz Witek, za co serdecznie dziękujemy.

Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci  mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

• Warsztaty kulinarne

• 21 grudnia w ramach realizacji projektu współpracy Lokalnej Grupy Działania „Eurogalicja” odbyły się w naszej szkole warsztaty kulinarne, w których wzięło udział 21 uczniów z klasy II. Na początku dzieci zapoznały się z tradycją wypieku świątecznych pierników. Poznały tajniki powstawania piernikowego ciasta, rozpoznawały składniki potrzebne do wypieku. Następnie samodzielnie formowały i wałkowały ciasto oraz za pomocą różnorodnych foremek wycinały pierniczki, które potem zostały wypieczone. Po upieczeniu dzieci lukrowały je i ozdabiały według własnej inwencji twórczej. Efekty były zaskakujące: masa słodkiej zabawy, pozytywna energia, zapach przypraw korzennych i degustacja pierniczków. Akcja wspólnego pieczenia przyciągnęła zapachem wielu uczniów. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą fabrykę pierników. Wszędzie unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych – zarówno dzieci, jak i dorosłych – najmilsze wspomnienia świąteczne. Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje świąt Bożego Narodzenia.