• WPŁYW CZYTANIA  NA  ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY

• Redukcja stresu – czytanie redukuje poziom stresu. Książki wymagają skupienia, pochłaniając  uwagę redukują bodźce zewnętrzne.

Wzmocnienie więzi – wspólne czytanie może być formą spędzania czasu wolnego. Dziecko słuchając naszego głosu czuje się bezpieczne i zrelaksowane.

Kształtowanie osobowości – książki pomagają w nazywaniu i rozumieniu emocji. Osoby częściej czytające mają wyższe kompetencje społeczne i bardziej rozwiniętą zdolność empatii. Podczas lektury dzieci wczuwają się w sytuację bohaterów, przewidują konsekwencje ich zachowań i decyzji.

Poprawa koncentracji – w świecie obrazu i przeróżnych bodźców, koncentracja dzieci zostaje zaburzona. Zdobywanie wiedzy i umiejętności wymaga stałej uwagi na jednej czynności. Najlepszym treningiem koncentracji jest skupienie się na czytaniu ciekawej książki.

Wychowanie  dobierając odpowiednie książki kształtujemy poglądy dzieci. Uczymy postaw moralnych, przekazujemy wzory zachowań. Dziecko zdobywa umiejętność samooceny, uczy się odróżniać prawdę od kłamstwa, rozwija empatię, kształtuje własne poczucie humoru.

Budowanie pewności siebie - osoby, które dużo czytają, chętniej wyrażają swoje zdanie. Mają wyrobiona potrzebę weryfikacji tego, co słyszą, kto ma rację i jak należy postępować. Są bardziej pewne siebie i asertywne.

Rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia - wyobraźnia  to jedno z najważniejszych narzędzi dziecka, służących jego rozwojowi i poznawaniu świata. Czytanie książek wymaga ciągłego pobudzania wyobraźni, więc jest świetnym  treningiem.

Rozwijanie języka – czytana i słuchana literatura pozwala znacząco zwiększyć zasoby językowe i podnosi kompetencje lingwistyczne. Czytanie książek ułatwia nabywanie kompetencji związanych z gramatyką i ortografią.

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA DO KORZYSTANIA Z KSIĘGOZBIORU ZAKUPIONEGO W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

• „Historie osobiste i Sprawiedliwi’”

•  "Historie osobiste i Sprawiedliwi" - lekcja online prowadzona przez pracownika Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy VIII. Celem warsztatów była odpowiedź na pytania: Co sprawia, że jesteśmy gotowi nieść pomoc? Co jest na do tego potrzebne? Kiedy nasze działanie staje się bohaterstwem?
            W czasie warsztatów uczniowie obejrzeli film, który przedstawił historię dwóch kobiet, Ireny Sendlerowej i Jadwigi Piotrowskiej. Polek, które w czasie II wojny światowej organizowały pomoc i ratowały życie dzieci żydowskich z warszawskiego getta. Zajęcia uświadomiły młodzieży czym jest bohaterstwo i dlaczego tak wielu bohaterów pozostało anonimowych. Poznali sylwetki znanych i mniej znanych Sprawiedliwych wśród narodów Świata.
            Medynia Łańcucka, 26.09.2023r.

• Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie w roku szkolnym 2023/2024

• SZANOWNI PAŃSTWO!

DYREKTORZY, NAUCZYCIELE, RODZICE, UCZNIOWIE

Informujemy, że jesteśmy do  dyspozycji od poniedziałku do piątku
             w godz. 8.00-17.00:

508 848 576, 506 588 204

mail:  sekretariat@ppplancut.pl

Do bezpośredniego kontaktu z pracownikami  współpracującymi  z Państwa
            szkołą  służą  adresy :

mgr Jolanta Pacuła - pedagog -  j.pacula@ppplancut.pl

mgr Izabela Zańko - psycholog – i.zanko@ppplacut.pl

dr Elżbieta Dolata - logopeda – dyrektor@ppplancut.pl

Prosimy o przekazanie tych kontaktów rodzicom, pedagogowi, psychologowi
             i nauczycielom z Państwa placówki w celu efektywnej współpracy w zakresie udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i młodzieży.

Dyrektor i Pracownicy

Poradni  Psychologiczno  - Pedagogicznej w Łańcucie

Konsultacje_2023-24

OFERTA_PPP_2023-24

• Zebranie Rodziców

• Serdecznie zapraszamy na zebranie Rodziców klas I -VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Pigonia w Medyni Łańcuckiej, które odbędzie się dnia 26 września 2023r. (wtorek) o godz. 17:00 w sali gimnastycznej, następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

• Dzisiaj, 4 września 2023r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Najpierw społeczność szkolna zgromadziła się w kościele parafialnym w Medyni Głogowskiej, a następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do szkoły.

Pani Dyrektor przywitała wszystkich po wakacjach, szczególnie uroczyście odniosła się do uczniów, którzy po raz pierwszy wstąpili w mury naszej szkoły. Pierwszoklasiści oficjalnie stali się pełnoprawnymi uczniami dzięki pasowaniu na ucznia.