• Dyżur wakacyjny w przedszkolu 2023

w sprawie dyżuru wakacyjnego 2023r.

1.Nasze przedszkole pełni dyżur w terminie: od 03.07.2023r. do 28.07.2023r.

2.Na dyżur w przedszkolu, w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci
               uczęszczające do naszego przedszkola. W miarę posiadanych miejsc na dyżur
               przyjmowane są dzieci z innych przedszkoli Gminy Czarna.

3.Z dyżuru wakacyjnego mogą korzystać dzieci, których oboje rodziców
               pracuje.

4.W uzasadnionych sytuacjach, o przyjęciu na dyżur może zdecydować
               dyrektor.

5. Oddział na dyżur wakacyjny zostanie uruchomiony jeżeli zostanie
                zgłoszonych, co najmniej 15 dzieci.

6. W celu przyjęcia na dyżur wakacyjny należy: do 31  maja 2023r.:

• złożyć kartę zgłoszenia na dyżur- w sekretariacie szkoły: 7.30-14.00
            • odebrać informację o wysokości opłaty oraz wnieść opłatę gotówkową
              u intendenta, w pierwszym dniu dyżuru wakacyjnego przedszkola.

7. Rodzice są zobowiązani do przestrzegania czasu pobytu dziecka
                w przedszkolu zadeklarowanego w karcie zgłoszenia na dyżur.

8. Ze względu na bezpieczeństwo, w czasie dyżuru nauczyciele mają prawo
                prosić osoby odbierające, o okazanie dokumentu tożsamości.

Zgłoszenie dziecka na dyżur wakacyjny 2023

• Dzień Babci i Dziadka w zerówce

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z klasy „0” gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przygotowane przedstawienie odbyło się w ludowej atmosferze. Były wzruszające wiersze, piosenki ludowe i okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu dzieci. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie uczniowie zerówki obdarowali swoich ukochanych laurkami i drobnymi upominkami.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

KOCHANI DZIADKOWIE - JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!

• Prezentacja zawodu fryzjera i inżyniera elektronika w klasie VIII

• Na zajęciach doradztwa zawodowego gościliśmy Panią Barbarę Siwiec – fryzjerkę. Pani Basia opowiedziała o swoim zawodzie, który z pasją wykonuje.  Zaprezentowała narzędzia niezbędne w pracy fryzjera oraz próbkę swoich umiejętności w części warsztatowej zajęć. Dowiedzieliśmy się, jakie  predyspozycje potrzebne są w pracy fryzjera i jak wygląda droga do tego zawodu. Pani fryzjerka opowiedziała, jak należy dbać o włosy i skórę głowy. Uświadomiła, że fryzjer to zawód z przyszłością, w którym liczy się indywidualne podejście do klienta oraz ustawiczne samokształcenie.  W trakcie zajęć odbyło się losowanie „darmowych karnetów” na usługi fryzjerskie.

Kolejnym gościem, który przybliżył uczniom specyfikę swojego zawodu był Pan Marcin Kornalski -  Inżynier Elektronik ds. projektowania systemów kontroli i monitoringu silników lotniczych, pracujący dla firmy MTU Aero Engines Polska. Na lekcji fizyki zademonstrował  doświadczenie badające prędkość dźwięku w powietrzu. W tym celu wykorzystał urządzenie      o nazwie oscyloskop. Pan Marcin zwrócił uwagę uczniów na takie umiejętności jak logiczne myślenie, wyobraźnia przestrzenna, umiejętności praktyczne, analiza problemów. Uświadomił,  że zawody techniczne są zawodami deficytowymi na rynku pracy.

Dziękujemy naszym gościom za ciekawe zajęcia i zachętę do rozwijania swoich  zainteresowań i pasji