• "Zdrowie dla wszystkich"

          • Od 1948 roku w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.  Każdego roku motyw przewodni tego święta poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy zakres problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. Celem tegorocznego święta, którego hasło brzmi „Zdrowie dla wszystkich” jest zwrócenie uwagi na potrzebę budowania odporności organizmu oraz na znaczenie solidarności w zapewnieniu zdrowia dla wszystkich ludzi.

            W naszej szkole z okazji Dnia Zdrowia i ogólnej troski o jakość życia ludzi na Ziemi, została wykonana tematyczna wystawa prac plastycznych przygotowanych przez uczniów z klas I - V pod opieką swoich wychowawców. Młodsi uczniowie uczestniczyli także w spotkaniu z Panią Elżbietą Jurek - higienistką szkolną, którą opowiedziała im o zasadach zdrowego odżywiania. Następnie przygotowali zdrowe i apetyczne sałatki owocowe oraz kolorowe, artystycznie udekorowane kanapki, które z radością zjedli.

            Przeprowadzony został również konkurs o tytuł Klasowego Mistrza Wiedzy o Zdrowiu, w którym laureatkami zostały uczennice: Zuzanna Siast z klasy IV, Julia Głowiak z klasy V, Aleksandra Malec z klasy VI, Julia Sieńko z klasy VII, Emilia Siwiec z klasy VIII (GRATULUJEMY!).   

            Dbajmy o siebie i starajmy się żyć zdrowo. W zdrowym ciele - zdrowy duch!

             

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • 21 kwietnia 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

            Głównym celem konkursu było popularyzowanie wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym.

            Jesteśmy dumni z III miejsca, które wywalczyła  EMILIA SIWIEC z klasy 8. Opiekunem, który przygotował uczennicę do eliminacji gminnych, jak również powiatowych był dh Mateusz Witek z OSP Medynia Łańcucka.

          • Zawód moich marzeń

          • 19 kwietnia 2023 r. podczas odbywających się w Łańcucie Powiatowych Targów Edukacyjnych zostały wręczone nagrody przyznane w VIII edycji konkursu ,,Zawód moich marzeń”. Organizatorami konkursu była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Łańcucie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie, pod patronatem Starosty Łańcuckiego.

            Celem konkursu było promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcanie uczniów do aktywnego i świadomego planowania własnej kariery zawodowej. Siódmo – i ósmoklasiści, adresaci konkursu, w formie prezentacji multimedialnej lub pracy plastycznej przedstawiali zawody,  o których marzą i zapewne do których będą dążyć w dalszej przyszłości.

            Miło nam ogłosić, że w gronie laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Emilia Siwiec z kl. 8. Wykonana przez nią prezentacja multimedialna zdobyła 3 miejsce. Gratulujemy!

          • Konkurs Wielkanocny w przedszkolu

          • Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Konkursie Wielkanocnym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Rakszawie pt. "Baranek Wielkanocny".

            W konkursie Łucja Jeziorek zajęła I miejsce

            Szymon Dzierżak zajął II miejsce

            Rozalia Dołęga zdobyła wyróżnienie.

            Janina Kornalska, Kornelia Gołojuch, Helena Basak za udział w konkursie otrzymały drobne upominki oraz pamiątkowe nagrody.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Akcja czytelnicza: „Starszy czyta młodszemu”

          • W bieżącym roku szkolnym, uczniowie z klasy VIII, VII i VI zorganizowali dla przedszkolaków i uczniów klas I-III cykl zajęć czytelniczych. Ich celem było  propagowanie czytelnictwa, rozwijanie u dzieci umiejętności uważnego słuchania, wypowiadania się i rozpoznawania własnych emocji. Dzieci                        z zainteresowaniem słuchały bajek  i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści. Czytanie sprawiło wszystkim wiele radości. Mali odbiorcy byli zachwyceni, a miłe przyjęcie i zadowolenie dzieci było najlepszym podziękowaniem dla czytających. 

          • #AkcjaŻonkile

          • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do Akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich Polin. Młodzież  uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych „Będę pisać” oraz „Zdążyć przed Panem Bogiem”.  Uczniowie wykonali tez własnoręcznie papierowego żonkila. Celem Akcji jest pamięć o powstaniu w getcie, które miało miejsce 19 kwietnia 1943r.

            #MuzeumPolin #AkcjaŻonkile

          • Warsztaty wielkanocne w klasie 1

          • Uczniowie klasy pierwszej brali udział w trzydniowych warsztatach, w trakcie których zapoznali się z tradycjami wielkanocnymi. Dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy podczas quizu świątecznego, który rozwiązali bezbłędnie. Uczniowie wykonali piękne stroiki oraz dekoracje do swojej klasy. W ostatnim dniu warsztatów dołączyli rodzice, którzy wraz ze swoimi pociechami udekorowali styropianowe jajka oraz wzięli udział w konkursie wielkanocnym. W ramach podziękowania rodzicom za udział w zajęciach, dzieci zaśpiewały i zagrały na instrumentach wiosenną piosenkę.

          • 3 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

          • Klasa III wzięła udział w akcji  czytelniczej  zorganizowanej w ramach szkolnej odsłony Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów. Przystanek Szwecja.

            Uczniowie zostali zapoznani z bogactwem szwedzkiej literatury dziecięcej.  Zdobyli podstawową wiedzę  dotyczącą Szwecji. Poznali godło, hymn i flagę Szwecji, odszukali na mapie Szwecję i jej stolicę, poznali niektóre tradycje tego kraju.   Wykazali się dobrą znajomością lektury popularnej szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren:  "Dzieci z Bullerbyn". Tego dnia zarówno uczniowie, jak i zaproszeni goście ubrali się w elementy stroju w kolorze niebieskim i żółtym (w nawiązaniu do barw narodowych Szwecji).

            Najważniejszym punktem wydarzenia była sesja głośnego czytania fragmentów szwedzkiej  literatury dziecięcej, w której udział wzięli nauczyciele naszej szkoły – P. Krystyna Jurek, P. Renata Olbrycht,            P. Dominika Inglot, P. Małgorzata Welc oraz P. Barbara Mroziak. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła Pippi Pończoszanka – najsilniejsza i najbardziej niesforna dziewczynka na świecie.

            Niniejsza inicjatywa miała na celu ukazać bogactwo literatury europejskiej i wyposażyć uczniów                  w odpowiedni zestaw umiejętności, aby poprzez czytanie mogli stawiać czoło bieżącym wyzwaniom społecznym i osobistym.

          • 2 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • Solidaryzujemy się z osobami z autyzmem. Chcemy zwrócić uwagę na potrzebę większej empatii                   i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

            Symbolem solidarności z „autystykami” jest kolor niebieski, dlatego wielu z nas tego dnia „zaświeciło się” na niebiesko.

          • Warsztaty

          • Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zawitania w progi  przedszkola babć, dziadków i rodziców naszych  uczniów z klasy „0”. Nasza sala zamieniła się wówczas na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Na warsztatach wielkanocnych, które odbyły się  30 marca 2023r.  wszyscy przybyli goście w miłej atmosferze spędzili czas na wspólnej pracy. Zajęcia plastyczne były świetną okazją do integracji dzieci z ich najbliższymi, wszyscy odkrywali swoje talenty plastyczne a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów..Każda babcia, dziadek, rodzic dzielnie wycinali, malowali i ozdabiali wielkanocne ozdoby. Każdy królik i pisanka były wyjątkowe i niepowtarzalne. Wspólne wykonywanie ozdób na wielkanocne stoły przyniosło - nie tylko dzieciom - wiele radości.  J

            Dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy dziadków, babcie i rodziców naszych uczniów.

          • Warsztaty dla rodziców

          •  

             

            PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

            W ŁAŃCUCIE ZAPRASZA

            RODZICÓW, KTÓRZY CHCĄ POPRAWIĆ RELACJE ZE SWOIMI NASTOLETNIMI DZIEĆMI

            NA

             

            BEZPŁATNE WIOSENNE WARSZTATY

             

            Warsztaty obejmują cykl trzech spotkań w terminach: 8, 15 i 22 maja 2023,

            w godzinach 15.15 – 17.00

            (będą realizowane w zamkniętej grupie osób, które zgłoszą się na pierwsze spotkanie).

             

             Podczas spotkań:

            • będzie okazja do rozwijania własnych kompetencji komunikacyjnych, pomagających wzmacniać samego nastolatka i relację z nim,
            • prowadzone będą ćwiczenia komunikacyjne i psychoedukacja.

            Poruszana tematyka:

            1. Docenianie dziecka
            2. Nasz wpływ na dziecka
            3. Pomoc w przezwyciężeniu trudności

             

            Miejsce warsztatów: PPP w Łańcucie, przy ul. Mickiewicza 3.

            Prowadzenie: mgr Izabela Zańko - psycholog, mgr Karolina Szeliga – psycholog

             

            Zachęcamy do zapisów osobiście w sekretariacie PPP, drogą e-mailową: ppp@powiatlancut.pl

            lub telefonicznie: 17 225 33 07, 508 848 576.

             

            Zapisy do 25 kwietnia 2023 – liczba miejsc ograniczona!

             

            Zapraszamy!

          • "Pszczele sprawy ..."

          • 20 marca 2023 roku, grupa „0” uczestniczyła w warsztatach „Pszczele sprawy…” zorganizowanych przez LGD „Eurogalicja”.

            Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza oraz niezbędnych narzędzi i przyborów do wykonywania różnych czynności w ulu. Każdy mógł poznać jak zbudowany jest ul oraz zobaczyć jego wnętrze. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę, ramkę. Omówiono jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Wszyscy uczestnicy warsztatów z zaciekawieniem słuchali o życiu i zwyczajach pszczół, jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują i jak spędzają zimę. Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie.

            Zaproszony pszczelarz przybył w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym pojemniku. Z wielkim zaciekawieniem dzieci oglądały pracowite owady. Uczniowie klasy „0” zainteresowane tematem, chętnie zadawały szereg ciekawych pytań, na które pan pszczelarz odpowiadał w sposób przystępny dla dzieci.

            Na zakończenie spotkania odbyła się degustacją miodów, które przedszkolaki smakowały z wielką przyjemnością . Spotkanie umożliwiło wszystkim bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Poznały odżywcze właściwości oraz walory smakowe miodów.

            Dziękujemy za wizytę!

          • „MAM TALENT” – popisy artystyczne naszych uczniów

          • 21 marca pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczciliśmy świetną zabawą połączoną z pokazem talentów. W wydarzeniu zorganizowanym przez samorząd szkolny udział wzięli:

            Wojciech Matusz, kl. I (keyboard), Wiktoria Osetek, kl. II (taniec, śpiew), Wiktoria Kowalczyk, kl. II (taniec, śpiew), Weronika Urbanik, kl. II (taniec, śpiew), Maja Kawalec (śpiew), Nikola Chmiel, kl. II (śpiew), Zuzanna Kot, kl. II (taniec, śpiew), Julia Lęcznar, kl. III (śpiew), Wojciech Tomaka, kl. III (rysunki), Antoni Baran kl. III (kostka Rubika), Szymon Przybyło, kl. III (perkusja), Amelia Brzychc, kl. III (taniec), Marcin Całka, kl. IV (recytacja), Filip Kozak, kl. V (keyboard), Julia Głowiak, kl. V (śpiew), Aleksandra Kraska, kl. V (śpiew), Amelia Nawój, kl. VII (śpiew), Antonina Woś, kl. VIII (szkice), Amelia Kot, kl. VIII (fotografie), Sylwia Rzeszutek, kl. VIII (animacje), Emilia Siwiec, kl. VIII (taniec).

            Wystąpiły również zespoły hip-hopowe prowadzone przez Pana Jakuba Motykę (Szkoła Tańca – Dance Mind Studio):

            grupa przedszkolna – Milena Dubiel, kl. „0”, Kinga Gołojuch, kl. „0”, Aurelia Jeziorek, kl. „0”, Daria Ożóg, kl. „0”, Malwina Nawój, kl. „0”, Martyna Szymczakiewicz, kl. „0”, Michalina Witek, kl. „0”, Filip Lepianka, kl. „0”, Tymoteusz Małecki, kl. „0”, Miłosz Sęp, kl. „0”, Szymon Witek, kl. „0”, Milena Witek, „Sówki”, Julia Witek, „Sówki”.

            grupa „1 - 3” – Zuzanna Harpula, kl. I, Anna Daniel, kl. I, Hanna Wysocka, kl. I, Łucja Stopa, kl. I, Victoria Wilczak, kl. I, Maja Techman, kl. I, Kacper Łyszcz, kl. I, Hubert Świder, kl. I, Stefan Kornalski, kl. I, Milena Babiarz, kl. II, Weronika Urbanik, kl. II, Mikołaj Giereś, kl. II, Zuzanna Kot, kl. II, Wiktoria Kowalczyk, kl. II, Wiktoria Osetek, kl. II, Amelia Brzychc, kl. III, Dawid Szymczakiewicz, kl. III.

            grupa „4 - 8” – Amelia Kot, kl. IV, Hanna Woś, kl. IV, Maja Kot, kl. IV, Milena Tracz, kl. IV, Daria Pieróg, kl. IV, Maja Plizga, kl. IV, Dominik Łyszcz, kl. IV, Filip Rejman, kl. IV, Kacper Guzik, kl. IV, Aleksandra Kraska, kl. V, Emilia Lęcznar, kl. VI, Zofia Szymańska, kl. VI, Aleksandra Malec, kl. VI, Julia Rajda, kl. VI, Zuzanna Porada, kl. VI, Alicja Kot, kl. VI, Emilia Siwiec, kl. VIII, Amelia Kot, kl. VIII, Karolina Kraska, kl. VIII, Antonina Woś, kl. VIII, Martyna Kuźniar, kl. VIII.

            Ponad to w autorskim układzie choreograficznym wystąpiły uczennice klasy VIII – Martyna Kuźniar, Amelia Kot, Oliwia Żelazny, Antonina Woś, Emilia Siwiec, Karolina Kraska.

            Wszystkim, którzy zaprezentowali swoje umiejętności, zdolności i pasje, gratulujemy wspaniałych występów. Życzmy, aby posiadane talenty, były rozwijane i sprawiały satysfakcję. Może inni podziwiając swoich kolegów, odkryją w sobie podobne predyspozycje lub zamiłowania…

          • Zaproszenie

          • Szanowni Państwo,

            Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport zaprasza na 4. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze, które odbędą się 30.03.2023 r. (czwartek), w godz. 8:00 – 14:00.

            Targi  odbędą się w formie transmisji on-line, podczas której pracownicy lotniska będą na żywo przybliżać słuchaczom swoje miejsce pracy, stanowisko, zakres obowiązków oraz ścieżkę kariery. Udział w targach jest bezpłatny.

            Swoją obecność w targach potwierdzili przedstawiciele Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, LS Technics, Welcome AS oraz szerokie grono pracowników Kraków Airport! Szczegółowy harmonogram wraz z występującymi jednostkami jest dostępny na stronie: www.krakowairport.pl/targi.

            W tym roku wywiady z przedstawicielami niemalże 40 zawodów zostały podzielone na 6 bloków tematycznych, w których pogrupowaliśmy stanowiska ze względu na szeroko rozumiane kompetencje oraz umiejętności.

            Treści:

            KAŻDY CZŁOWIEK TO PRZYGODA  

            Empatia, komunikatywność, profesjonalizm. Praca z klientem to ich pasja. Czuwają i dbają o to, aby każdy pasażer z uśmiechem na twarzy odleciał z naszego lotniska, a jego podróż również przynosiła same przyjemne chwile.

            ŚRUBKI, KABLE I MASZYNY TO MÓJ ŚWIAT

            Sprawne funkcjonowanie lotniska, brak usterek, kompleksowa obsługa samolotu przed startem i po wylądowaniu. To wszystko zasługa pracowników, którzy mają rozwiązanie na każdy techniczny problem.

            POUKŁADAM NAWET NAJTRUDNIEJSZE PUZZLE

            Nieprzewidziane zdarzenia, skuteczność w działaniu, sytuacje kryzysowe, skomplikowane operacje. Dla tych pracowników nie ma zadań niemożliwych.

            ZZA BIURKA TEŻ CIEKAWIE

            Dokładność, staranność, skrupulatność. O kim mowa? Nie każdy ich widzi, nie każdy o nich wie, lecz bez nich lotnisko nie mogłoby funkcjonować.

            ZA MUNDUREM MŁODZI SZNUREM 

            Odwaga, mundur i dyscyplina. Po tym każdy ich pozna. Pracują we dnie i w nocy. Dzięki nim każdy na naszym lotnisku może czuć się bezpiecznie.

            ROZWÓJ I WYZWANIA TO MOJA PASJA

            Kreatywność, dociekliwość, potrzeba doskonalenia i rozwoju. Ci pracownicy nie wiedzą, co to znaczy niemożliwe.

            Po każdym bloku tematycznym odbędzie się konkurs on-line w formie quizu, w którym uczestnicy będą odpowiadać na pytania związane z danym blokiem. Główną nagrodą będą darmowe jednodniowe zajęcia zawodoznawcze dla całej klasy, które odbędą się w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Pomogą one zrozumieć specyfikę zawodów dzięki stanowiskom VR (wirtualnej rzeczywistości), przygotowanym w ramach realizacji projektu „VirtuAir Reality - projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska”.

            Wszelkie pytania prosimy kierować na adres targi@krakowairport.pl.

            Zachęcamy do obejrzenia filmu reklamowego podsumowującego zeszłoroczne Lotniskowe Targi Zawodoznawcze: https://youtu.be/0uORdlWoXN4

            Zapraszamy do udziału w imieniu zespołu Centrum Edukacji Lotniczej.

    • Kontakt

      • Zespół Szkół im. S. Pigonia w Medyni Łańcuckiej
      • 17 771 26 63
      • Medynia Łańcucka 105, 37-126 Medynia Głogowska Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych